copyright © by J.K.Chris

EXPLORERS CO-CREATIVES


SERIA "EXPLORERS CO-CREATIVES" (współkreacje spod znaku Odkrywców), są to nagrania będące wynikiem wzajemnej współpracy bądź oparte na twórczości udostępnianej na zasadach Creative Commons lub podobnych. Są to rozmaite brzmienia, a ich cechą wspólną jest pokrewność tematów w których znajdą one zastosowanie.


cover


CO-CREATIVES jest serią rozwijającą się
w różnych kierunkach dźwiękowych - i we
współpracy z różnymi źródłami twórczości
artystycznej. Kolejne tematy z tego
cyklu - w przygotowaniu.


Uwaga: dostępność nagrań w MP3 (do bezpośredniego pobrania z internetu) zależy od polityki dystrybucji cyfrowej.

JOURNEYS OUT OF THE BODY SERIES

cover
cover

JOURNEYS OUT OF THE BODY, VOL. 3: TRANCE JOURNEYS
(Podróże poza Ciałem, część 3: Transowe Podróże), 2011

O inspiracji nie wiadomo zbyt wiele. Może tylko tyle, że niosąc ze sobą wizję - jest bardzo kreatywna i konkretna. Inspiracja przychodzi z tej części magicznego świata śniących marzeń, która wymyka się ludzkiej kontroli. "Trance Journeys", to minimalistyczne i łagodne nagranie transowe, z wykorzystaniem natywnych instrumentów i specjalnie dobranych dudnień różnicowych. Przy odrobinie wewnętrznej życzliwości - pomoże Ci ono w odnalezieniu własnej wizji. Na okładce - przetworzone do graficznej formy zdjęcie (autentyczny wzór), zarejestrowane po dźwiękowej "sesji z dymkiem" [para czystej wody! (-; żeby nie było insynuacji!]; różne rzeczy można na nim dostrzec, wszystko zależy od perspektywy. Tak jak i w transowej wizji. Podziękowania (freesound.org): reinsamba, sandyrb, kwazi.

ŚCIEŻKI:

01. Trance Journeys (30'50")

player

Wiele chwil wspaniałej medytacji i kontemplacji, prosto na Twój przenośny odtwarzacz. Bezstratny FLAC lub MP3 w wysokiej jakości znajdziesz tutaj:

<bandcamp>

cover
cover

JOURNEYS OUT OF THE BODY, VOL. 2: DREAMY JOURNEYS
(Podróże poza Ciałem, część 2: Marzycielskie Podróże), 2011

"Jestem czymś więcej niż tylko moim fizycznym ciałem..." - tak zaczynają się słowa znanej afirmacji, wprowadzającej do renomowanego programu wspierającego osobistą transformację i doświadczanie doznań pozacielesnych. Ale praktyka pokazuje, że do osiągania stanów egzosomatycznych wcale nie są potrzebne jakieś egzotyczne technologie, że wystarczy nastrój przestrzeni dźwiękowej, jej dynamika i barwa. I - zaufanie do siebie. To nagranie nie wykorzystuje żadnych konkretnych rozwiązań technicznych; jest to po prostu całkiem nieźle zaprojektowane, relaksacyjne tło muzyczne, w klimacie ambientowo-elektronicznym. Bo relaks - jest dobrą podstawą. A zatem odpręż się wygodnie i powoli odpływając w sen - wypowiedz w myślach swoją własną afirmację, taką która daje Ci poczucie bezpieczeństwa i przewodnictwa, i po prostu płyń z nurtem. Gdy tylko dotrzesz na skraj snu i jawy - od czasu do czasu przypomnij sobie, że nadal "jesteś". Być może zechcesz być w centrum swojej fizyczności, a być może wyobraźnią zawędrujesz gdzieś dalej, głębiej - to już zależy od Ciebie.

ŚCIEŻKI:

01. Dreamy Journeys (27'45")

player

Wiele chwil wspaniałej medytacji i kontemplacji, prosto na Twój przenośny odtwarzacz. Bezstratny FLAC lub MP3 w wysokiej jakości znajdziesz tutaj:

<bandcamp>

cover
cover

JOURNEYS OUT OF THE BODY, VOL. 1: FAR JOURNEYS
(Podróże poza Ciałem, część 1: Dalekie Podróże), 2010

Połóż się i odpręż. Niech pogodne i ciepłe dźwięki rozpoczynające podróż, napełnią Cię energią i radością. Pozwól sobie na tę radość i towarzyszące jej światło, przydadzą się podczas dalszej wędrówki. Ale oddychaj miękko i swobodnie, bez wysiłku i w swoim własnym, komfortowym rytmie. Pozwól aby pozytywne uczucia podążyły za Tobą, w stronę snu i do Twojego wnętrza. Już za chwilę muzyka zmieni swój ton, prowadząc Cię jeszcze głębiej. Gdy to nastąpi, być może już za moment doświadczysz OBE. Ale jeśli nie, to nie przejmuj się. Użyj swojej afirmacji i wyobraźni, aby lepiej przygotować się do wyjścia. Określ swój cel, wyraź jasne postanowienie i poczuj, jak by to działo się teraz, właśnie teraz. Jeśli w trakcie tego procesu zaśniesz, to w porządku. Pod koniec nagrania muzyka znów zmieni swoją barwę, stwarzając nową okazję. W sam raz, aby zachować czujną świadomość w stanie głębokiego uśpienia. W sam raz aby wejść w świadomy sen lub wyjść z ciała. Jak Robert Monroe. Album jest wspaniałą muzyką relaksacyjną, która do niczego nie zmusza a daje solidne wsparcie dla tego wszystkiego, co zechcesz zrobić w trakcie jej słuchania; OBE jest jednym z wielu możliwych zastosowań. Muzyka czerpiąca z twórczości Kevina MacLeoda z incompetech.com (Deliberate Thought, Light Awash, Bathed in the Light), wzbogacona technologią Świadomego Dźwięku - została przearanżowana i uzupełniona tak, aby uzyskać optymalny efekt. Ścieżki różnią się systemem strojenia dźwięku, dlatego w trakcie pojedynczej sesji zaleca się słuchanie jednej lub drugiej wersji, ale nie obu. Druga wersja jest wykonana w zgodzie z tzw. standardem "A=432Hz" (muzyka strojona w tym systemie ma nieco inne właściwości; jest bardziej odczuwalna i może wywoływać silniejsze emocje).

ŚCIEŻKI:

01. Far Journeys (37'40")

02. Far Journeys @432 (38'20")

player

Wiele chwil wspaniałej medytacji i kontemplacji, prosto na Twój przenośny odtwarzacz. Bezstratny FLAC lub MP3 w wysokiej jakości znajdziesz tutaj:

<bandcamp>

POZOSTAŁA DYSKOGRAFIA CO-CREATIVES

cover
cover

TRIPPERS
(Podróżnicy), 2008

"Trippers" to dźwiękowe wędrówki zainspirowane znaleziskami i odkryciami jakie na swej drodze może napotkać podróżnik poszukujący nowych przygód i podążający za ciekawością. Czasem jest to jakieś brzmienie, czasem rytm badź melodia - fragmenty wizji i marzeń, które ktoś kiedyś stworzył i pozostawił po to by później - ktoś inny je odnalazł łącząc w malowniczą całość. Udaj się w podróż ścieżkami krajobrazów wyobraźni i zobacz co przyniesie jutro. Podziękowania: digifishmusic (freesound.org, digifishmusic.com), Sampleconstruct (soundsnap.com).

ŚCIEŻKI:

01. Resonant Travel (07'41")

02. Galactic Party (17'42")

03. Lonely Walk (05'04")

pobierz i posłuchaj
w wersji poglądowej:
ok. 10MB / 30'27"

Wiele chwil wspaniałej medytacji i kontemplacji, prosto na Twój przenośny odtwarzacz. Bezstratny FLAC lub MP3 w wysokiej jakości znajdziesz tutaj:

<>


UNIWERSALNA NOTATKA BHP: ze względu na charakterystykę brzmień i przestrzeni dźwiękowych, zawierających naturalne pulsacje i wibracje, nagranie może wykazywać właściwości silnie stymulujące. Dlatego też proponujemy przestrzeganie zasad podobnych jak w przypadku nagrań psychoaktywnych (np. zawierających dudnienia różnicowe). Ogólnie wskazania te mówią o środkach ostrożności i konsultacji z lekarzem przy niektórych formach epilepsji, niektórych schorzeniach psychicznych, w przypadku ciąży i w innych sytuacjach budzących wątpliwości. Wskazania te mówią także o zachowaniu ostrożności podczas prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Produkt jako nagranie dźwiękowe, mimo iż może zostać użyty jako narzędzie terapeutyczne, sam w sobie jest wyrazem ekspresji artystycznej i w taki sposób należy go traktować; autor nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z użytkowania. Pamiętaj również, że takie nagrania mogą być użyte w jako znakomity dodatek wspierający rekonwalescencję lub jako element wspomagający przy łagodzeniu rozmaitych skutków i trudności związanych z powrotem do optymalnej kondycji zdrowotnej. Niemniej zachowaj zdrowy rozsądek. Nagrania tego typu nie zastąpią właściwej diagnozy lekarskiej ani odpowiedniego postępowania medycznego i nie należy ich stosować jako zamiennika w tym względzie.


cover