Krzysztof Jaros: "Wesołe Bąbelki"

https://planetaziemia.net/

ZAKĄTEK
SŁOWA WSTĘPU

<< wstecz

dalej >>

Podczas, gdy moje prywatne rozmyślania - prowadziły mnie w stronę drugiej książki, kolejne tygodnie mijały na żmudnych pracach montażowych. W ciągu dwóch miesięcy - powstało kompletne udźwiękowienie, do wszystkich 15 rozdziałów pierwszej edycji - czyli tekst czytany z muzyką w tle. Muzykę, oczywiście również trzeba było stworzyć. Tak narodziła się wielogodzinna kolekcja, składająca się z 9 krótkich wypraw (po ok. 25 minut, w tym dwa nieco dłuższe pasaże) i 6 długich podróży (po ok. 50 minut). Materiał ten, z powodzeniem może być używany - jako tło dla prowadzenia słownego lub jako podkład do samodzielnych medytacji i poszukiwań, bo z taką myślą, i dla takich celów jest on opracowany. Krajobrazy muzyczne do audioksiążki  zostały zaprojektowane w autorskiej technologii, którą nazywam Świadomym Dźwiękiem. Świadomy Dźwięk, w sposób naturalny prowadzi w stany świadomości (nastroje) sprzyjające uwalnianiu blokad oraz napięć, zarówno fizycznych, umysłowych jak i emocjonalnych. A więc ułatwia on lepsze nawiązanie kontaktu z różnymi poziomami siebie (kontakt z ciałem, z podświadomością, z Wewnętrznym Dzieckiem, itp.). A jeśli pozwolisz swojej wyobraźni i wrażeniom - płynąć swobodnie, na fali rezonansu z otaczającą Cię przestrzenią dźwiękową - możesz doświadczyć wielu niezwykłych podróży, mistycznych przeżyć, procesu uzdrawiania, czy kontaktu aspektami Większej Całości. Cechą Świadomego Dźwięku - jest jego skuteczność. Dźwięk jest falą wibracji, która przenika się z innymi wibracjami na swej drodze, wprowadzając barwy i odcienie, kształty i wzory, ożywienie i światło, dynamikę i ruch, energię i informację. Świadomy Dźwięk robi to w szczególny, interaktywny sposób. Ścieżki Happy Bobbles - The Soundscape Series, są dostępne do jako osobne albumy lub jako komplet.

Udźwiękowienie zostało zrobione, a świat zewnętrzny - nadal pędził swoim własnym rytmem, budząc do życia odcienie niedokończonych wspomnień. Podczas, gdy zastanawiałem się nad tą drugą książką, z przeszłości wyłonił się mój stary projekt, Exploratorium Explorers, przesłaniając wizję dalszego pisania. I znów - kolejne tygodnie minęły na żmudnym montażu. Exploratorium (w skrócie: X2), to system medytacyjno-kontemplacyjnych ćwiczeń, dedykowanych tzw. eksploracjom niefizycznym. Język eksploracji, jako pewien sposób zadawania pytań, podsuwania wskazówek i organizowania badawczej przestrzeni odkrywania - daje możliwość odnajdywania odpowiedzi, które normalnie nikomu nie przyszłyby do głowy. Eksploracje są znakomitym sposobem na zgłębianie rozległych obszarów uświadomienia, kreatywności i uśpionych potencjałów, które czekają na odkrycie i urzeczywistnienie. Są też jednym z filarów dla nowej rzeczywistości, która choć dziś wydaje się baśniowa - jutro może okazać się powszechną i zwyczajną codziennością. Exploratorium Explorers daje właśnie takie możliwości, w szerokim spektrum zastosowań. Obecnie, są już dostępne 4 wielogodzinne programy: Narzędzia Badawcze, Wewnętrzne Podróże, Uzdrawiające Podróże i Podróże do Życia po Życiu - a kolejne są w drodze. W tym czasie, zrodził się także tzw. System Profesjonalnego Raportowania, czyli narzędzie opracowane z myślą o tych, którzy szukają dobrego sposobu na skuteczne zarządzanie różnymi przeżyciami, zawierającymi treść użytkową (np. sny, wizje, spontaniczne wizualizacje czy ekspresje intuicyjne).

I tak minęło około pół roku. Do Wesołych Bąbelków nie udało mi się jedynie dopiąć opracowania graficznego - ilustracji; widocznie ta sprawa - ma poczekać na inny, bardziej sprzyjający czas. Mimo zadowolenia, że w ciągu tych wszystkich miesięcy - wyrobiłem przysłowiową "5-letnią normę", wykonując kawał naprawdę solidnej i wartościowej roboty, temat drugiej książki, odsuwając się na coraz dalszy plan, nadal nie dawał mi spokoju. Nie wiedząc, co zrobić z tym fantem, zająłem się muzyką. Album Gongs in Space, otworzył w mojej pracy zupełnie nowe, bardzo niezwykłe i zaskakujące brzmienia, kosmiczne krajobrazy, które zaabsorbowały moją uwagę na tyle, że zapomniałem o całej reszcie. Aż w końcu nadszedł "ten dzień". KLIK...!

Okoliczności zadecydowały, że nowe rozdziały - zostały dołączone do pierwotnej książki - w formie rozwinięcia. Dzięki temu, trzymasz w rękach edycję drugą, poszerzoną - i w pewnym sensie - dopiero teraz kompletną. Materiał, jaki otrzymałem od Przyjaciela, latem 2009 - jest w tonacji zbliżonej do Szkolnych Wypraw, choć są różnice. Zmienił się punkt startu i kontekst wędrówek. O ile Plac Zabaw czy Platforma na Wzgórzu - są miejscami dla hucznej zabawy, o tyle Zakątek jest obszarem, w którym rozgrywa się przemiana. Mógłbym wiele o tym napisać, ale po co, skoro i tak zaraz dowiesz się z pierwszej ręki. Zakątek, to taka oaza spokoju i ostoja równowagi, skąd wszędzie jest jednakowo blisko. Zakątek jest nie tylko miejscem, ale... o tym już się dowiesz za kilka chwil. Dla mnie, Zakątek okazał się być domknięciem wcześniejszych rozdziałów i punktem zwrotnym. Taką retrospekcją, a zarazem wejściem na nowy grunt. Podczas, gdy kolejne zdania wyłaniały się spod klawiatury, wiele rzeczy jakie robiłem przez ostatnie miesiące, czy nawet lata - odsłoniło swój głębszy i bardzo przemyślany plan. Okazało się, że każda ze spraw, które pozornie odsuwały mnie od książki - była czymś, co mnie coraz bardziej tam zbliżało. Zdałem sobie z tego sprawę dopiero dziś.

Zanim Cię wypuszczę z objęć wstępu, jeszcze słów kilka o nowych rozdziałach. Mapa Konfiguracji i Transformacja - są zapisami wewnętrznej podróży i przemiany, jaka wiele lat temu (gdzieś pomiędzy 2002 a 2004), dała początek idei systemu Exploratorium Explorers. W Exploratorium, te rozdziały życia - odnajdziesz w formie medytacji, poprowadzonych językiem eksploracji; językiem drogowskazów, pytań i wskazówek, dzięki którym odkryjesz własne odpowiedzi. Tutaj, doświadczysz tych szkiców przez pryzmat Wesołych Bąbelków, dostając propozycje odpowiedzi, z którymi możesz skonfrontować własne doświadczenia, i dzięki którym - być może odkryjesz "ważne pytania". Części o Projektantach Systemu i o Sercu Boga, wyłoniły się z nowych opracowań muzycznych. Płyta Explorers Journey, której brzmienia zrodziły podstawy dla Świadomego Dźwięku, a której tematy towarzyszą książce audio - doczekała kontynuacji. Druga część EJ - jest dosłownym zapisem dźwiękowym ze spotkań z Projektantami. Serce Boga z kolei - jest rozdziałem, który zainicjował powstanie albumu o tym samym tytule. Płyta Heart of God jest obecnie dostępna w sprzedaży na całym świecie. Ta wędrówka odsłoniła przede mną coś, czego się nie spodziewałem. Jeśli poszukasz w internecie danych o pulsarze NGC 1952, supernowej po wybuchu w pobliskiej mgławicy Kraba na Orionie, odnajdziesz informacje na temat gwiazdy, której serce zostało otwarte, a która trzyma się dzięki sile własnego magnetyzmu. Pulsary są zegarami kosmicznej synchronizacji. Ten - brzmi jak ludzkie serce - i zdaje się mieć coś wspólnego z naszym rejonem. Co prawda płyta Heart of God nie została użyta do udźwiękowienia książki, ale znajdziesz ją jako osobny album, pośród kosmicznej serii obejmującej jeszcze takie tytuły jak: Gons in Space, Earth Winds, Shapes of Space. Wkrótce pojawią się kolejne.

W tym miejscu powinienem się zatrzymać - i oddać już głos Przyjacielowi, który za moment poprowadzi Cię dalej. A więc robię to z radością, życząc Ci wielu wspaniałych inspiracji, pogodnej zabawy i niezwykle udanych podróży. Twój moment mocy jest właśnie teraz.

<< wstecz

dalej >>

Krzysztof Jaros: "Wesołe Bąbelki" - pobierz w PDF