copyright © by J.K.Chris

NOWOŚCI


2016

Listopad 2016:

W minionych latach - sporo spraw uciekło poza ramy i sens "uwebowienia", stąd nie ma o nich nawet wzmianki i pewnie nie będzie. Korzystając zaś z okazji przenosin - przebudowa strony. Z nowych materiałów - coś co dla mnie jest KiPPiN'em drugiej dekady XXI wieku - "moja prywatna chmurka" (nawiązując do rozwiązań typu Cloud Storage). Ale - nie, idea jest tym razem nieco inna. Ukierunkowana baza dla rozwiązań badawczych w ramach Projektu Explorers.


2012

grudzień 2012:

Podsumowując - pojawiło się trochę nowych nagrań, m.in. z serii Nabra-Sync, ale nie zabrakło też i innych eksperymentów dźwiękowych (m.in. na bazie oprogramowania pszczółkowego). Było trochę spotkań organizacyjnych i warsztatowych - a więc jest zapowiedź jakiejś kontynuacji, zarówno jeśli chodzi o kursy, nowe multimedia i nowe kierunki badawcze.

kwiecień 2012:

Pierwsze wydanie Pszczółki. Program bazuje na autorskiej specyfikacji (opracowanej pod koniec 2011 roku) dedykowanej produkcjom audio typu brain entrainment. Program jest rozwijany po to, aby takie programy jak seria Final Frontier czy nagrania typu mikromedytacje - mogły powstawać dużo szybciej i łatwiej, w szerszym spektrum opcji dźwiękowych i naprawdę profesjonalnie. Tak oto (przy okazji) zostałem programistą w dosłownym znaczeniu tego słowa (-;

marzec 2012:

W związku z reorganizacją - rezygnujemy z obecności naszych produkcji w serwisie czarymary.pl. Czy i ewentualnie kiedy będzie można nas tam znaleźć ponownie - pozostaje kwestią otwartą. Tymczasem zapraszamy na Bandcamp oraz do bezpośredniego kontaktu mailowego.


2011

lipiec/sierpień 2011:

Od ostatniej porcji newsów pojawiło kilka dość istotnych rzeczy, o których warto wspomnieć. Po pierwsze - doszła kolejna seria dźwiękowa, zupełnie nowa pod względem koncepcyjnym i bardzo mocno rekomendowana - Stroiciel APR. Po drugie - odkrycia w sekcji SBRS (badania nad misami dźwiękowymi) przeszły na wyższy poziom, czego owocem są przykłady rodem z filmu Kontakt z Judie Foster - także do posłuchania na stronie (szukaj wzorców harmonicznych w tytule eksperymentu). Po trzecie - rusza Radio Explorers, dzięki czemu wiele się uprości i uporządkuje. Co za tym idzie - starsze materiały powoli aktualizowane są z VQF do MP3 i udostępniane zarówno do pobrania, jak i do posłuchania online; na pierwszy ogień poszły tak bardzo lubiane warsztaty z Brucem Moenem z 2004 roku. Po czwarte - informujemy o dostępności kilku dłuższych medytacji (takich jak fenomenalne "Serce Boga"), których wydania specjalne zostały opracowane dla portalu OMN. Po piąte - kilka miesięcy temu uruchomiliśmy dość ciekawy projekt - Binaur(e)al Sonosphere, związany z holoakustyką stosowaną, ale o nim napiszemy następnym razem, bo wiążą się z tym pewne pomysły terenowe, które mogą dotrzeć i do Was.

kwiecień/maj 2011:

Tyle się wszystkiego nazbierało ostatnimi czasy, że strona została nieco przebudowana i dostosowana do ogarnięcia tego, co jest i przyjęcia tego, co nadchodzi. Brakująca treść oprawy strukturalnej jest w trakcie uzupełniania.

styczeń/luty 2011:

Nabra-Sync 4D, to naturalna synchronizacja fal mózgowych z wykorzystaniem odgłosów natury. Jednak nie jest to zwykła seria. Wzorce Nabra-Sync są niepowtarzalne na tle innych nagrań jakie można spotkać na rynku. Niezwykła głębia i wyrazista przestrzeń wykraczająca poza słuchawki, a zarazem soczyste i ciepłe brzmienie, niemal jak żywe - to zasługa autorskich technik produkcyjnych. Ale byłyby niczym, bez udziału Matki Natury. To jej pragnę podziękować za tak wspaniałe słuchowiska, które mogę odsłonić z pomocą Świadomego Dźwięku. Więcej o albumach dowiesz dowiesz się tu - a kolejne są w przygotowaniu. Próbek jak zwykle można posłuchać w moim kąciku OMN.

 

cover

 

z pozdrowieniami od P.,
J.K.Chris (-;


2010

połowa października 2010:

Programowanie Skutecznego Ja, to nasz najnowszy program wspierający poprawę codziennego życia. Jest też darmowe nagranie wprowadzające do serii, które znajdziesz tu - wraz z podręcznikiem. A z bieżących spraw - uruchomiliśmy nowy program badawczy nad dźwiękiem. Już wkrótce pierwsze owoce naszych prac, bo rzecz jasna nie obędzie się bez mnóstwa nowych nagrań. A, i jeszcze jedno - na portalu OMN - jest do posłuchania w całości bezpłatna medytacja dźwiękowa z 2009 roku: 'Finding the Heart of God' - jedna z najlepszych na rynku ogólnoświatowym. Dla maksymalnego efektu - zalecane słuchawki, cisza i brak oświetlenia. Uprzedzam, że medytacja ma bardzo silne działanie (-;

z pozdrowieniami od P.,
J.K.Chris (-;

połowa kwietnia 2010:

Nie bacząc na zawirowania, trzęsące zarówno sferą fizyczną jak i obszarami poza fizycznością - działamy dalej. Tym razem nowinka dotyczy naszego systemu ćwiczeń medytacyjno-kontemplacyjnych, Exploratorium Explorers. Jego nagrania, w formie indywidualnych zestawów MP3 - będą ukazywać się systematycznie na <strona wygasła> a wkrótce pojawią się również na <strona wygasła>. Dlaczego o tym mowa? Bo przygotowaliśmy specjalne Centrum Wsparcia, gdzie znajdziesz kolejne darmowe nagranie - "Przegląd Narzędzi Badawczych", przygotowujące do eksploracji niefizycznych i dające posmak takich podróży. Więcej o Exploratorium Explorers dowiesz się tutaj a samo nagranie dostaniesz tu.

koniec marca 2010:

Promujemy dobrobyt. Każdy ma do niego prawo. W ramach współpracy pomiędzy serwisami planetaziemia.net i <strona wygasła>- Lambar i ja - postanowiliśmy zrobić coś dla Was, abyście Wy - mogli zrobić coś dla siebie. Oto prosta medytacja, która jest doskonałym narzędziem do wprowadzania życiowych zmian. Zmian na lepsze. "Twój Nowy Początek", to medytacja wykorzystująca technologię świadomego dźwięku w podkładzie muzycznym i czerpiąca w warstwie prowadzenia słownego z madrości, mówiącej o tym, że:

  • nawiązanie pogodnego kontaktu z ciałem i z emocjonalnym ja,
  • użycie oddechu, uczuć i wyobraźni w stanie głębokiego relaksu,
  • uwolnienie od napięć (także tych związanych z przekonaniami),
  • uświadomienie Energii i Ducha Życia jaka płynie w nas i wokół nas,
  • wyrażenie jasnej i klarownej intencji związanej z pragnieniami

są kluczem do realizacji i manifestacji dowolnych marzeń, bo w ten sposób zostają uruchomione mechanizmy i procesy - te wewnętrzne i te zewnętrzne - odpowiedzialne za ukształtowanie każdego indywidualnego jak i wpólnie tworzonego świata. Przygotowaliśmy tę medytację w formie dźwiękowej; nagranie jest do bezpłatnego pobrania tutaj.

J.K.Chris & Lambar

środek marca 2010:

Audiobook "Wesołe Bąbelki - Spotkania z Przyjacielem" doczekał się drugiej wersji głosowej. Jest to również głos TTS, ale tym razem męski i bardzo przyjemny jak na nowinkę technologiczną. Testujemy go obecnie do aranżacji w nagraniach relaksacyjnych jako równoległą do głosu ludzkiego - alternatywę dla prowadzenia słownego.


2009

koniec listopada 2009:

No i stało się. W związku z zainteresowaniem taką formą, książka "Wesołe Bąbelki - Spotkania z Przyjacielem" doczekała się wydania na papierze. Książka nie będzie jednak ogólnie dostępna w księgarniach a jedynie w wybranych punktach.

Pojawiły się też nowe, rewelacyjne albumy muzyczne. "Oktawy Piękna - Świątynia Żurawia" i "Świątynna Wizja - śpiew alikwotowy" - to prawdziwe perełki. Z kolei seria "W Harmonii", to nowe spojrzenie na harmonię tonalną geometrii czasu i przestrzeni i zapowiedź muzyki sfer. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Explorers // świadomy dźwięk.

koniec września 2009:

Ciesząca się rosnącym zainteresowaniem e-książka doczekała się wydania drugiego, poszerzonego o nowe, fantastyczne rozdziały (objetość tekstowa publikacji wzrosła o połowę). Mapa Konfiguracji, Projektanci Systemu, Serce Boga (album muzyczny o tym tytule powstał wskutek odkryć jakie tam zostały opisane!) i Transformacja. Tworzą one swojego rodzaju zamkniętą całość części trzeciej, zatytułowanej Zakątek.

W związku z dużym zainteresowaniem, książka chyba jednak doczeka się również wydania papierowego. Ale w związku z tym musiały zostać wprowadzone pewne zmiany (przez jakiś czas, książka nie będzie udostępniana bezpłatnie jako całość, jak również wygasa licencja Creative Commons na rzecz standardowych praw autorskich). Jeśli jednak nie stać Cię na zakup legalnego ebooka, nadal możesz do mnie napisać w tej sprawie, i coś wymyślimy.

koniec sierpnia 2009:

Modernizacja strony i integracja z wcześniejszymi projektami, plus - nowe albumy muzyczne.

środek czerwca 2009:

Wesołobąbelkowe ekspresje na moment zwolniły, by dać odrobinę czasu na rozwinięcie się dużych aktualizacji w sekcji badawczej Exploratorium - polsko-światowej kopalni ćwiczeń medytacyjno-kontemplacyjno-rozwojowych i w ogóle (-; Powoli zaczynamy też udostępniać materiały audiobooka w poglądowej jakości. Miłego słuchania.

środek kwietnia 2009:

Właśnie powstaje kolejna płyta muzyczna z serii "Explorers Journey" (druga część nosi tytuł "The Journey Continues" - "Podróż Trwa") wykonana w autorskiej technologii "Świadomego Dźwięku", a dedykowana takim podróżom jak te, wesołobąbelkowe. Od czasu powstania pierwszego albumu, technologia "Świadomego Dźwięku" została udoskonalona. Pierwsze dwie ścieżki ("A Learning Pattern" i "The Search") można już znaleźć w wysokiej jakości MP3 w <strona wygasła>..

początek kwietnia 2009:

Po kolejnych 2 miesiącach intensywnej pracy, ukończona zostaje pierwsza wersja udźwiękowienia do książki.

początek lutego 2009:

Po mniej więcej 3 miesiącach, ukończona zostaje książka "Wesołe Babelki. Spotkania z Przyjacielem".


2008

28-10-2008:

Tego dnia, a właściwie późną nocą - rozpoczyna się wesołobąbelkowa historia spotkań z Przyjacielem.