copyright © by J.K.Chris

SEKRET


szybka nawigacja

Skuteczne Ja

Sekret


Jednym z pierwszych kroków jest odwaga. Już wiesz że ją masz. A skoro masz odwagę - możesz mieć również pewność, że cokolwiek zapragniesz - jest w zasięgu Twojej ręki. W ramach współpracy pomiędzy serwisami planetaziemia.net i (nieistniejącym już) huna.net.pl - Lambar i ja - postanowiliśmy zrobić coś dla Was, abyście Wy - mogli zrobić coś dla siebie. Owocnej pracy i miłej zabawy!

J.K.Chriscover

TWÓJ NOWY POCZĄTEK (wersja 1.0, 2010)
(opracowanie: J.K.Chris & Lambar, dźwięk: J.K.Chris)

Dobrobyt. Zdrowie. Szczęście. Spełnienie. Pieniądze. Każdy ma do tego prawo. Ale czy każdy tak uważa? Oto prosta medytacja, która jest doskonałym narzędziem do wprowadzania życiowych zmian. Zmian na lepsze. "Twój Nowy Początek", to medytacja wykorzystująca technologię świadomego dźwięku w podkładzie muzycznym i czerpiąca w warstwie prowadzenia słownego z mądrości, mówiącej o tym, że:

 • nawiązanie pogodnego kontaktu z ciałem i z emocjonalnym ja,
 • użycie oddechu, uczuć i wyobraźni w stanie głębokiego relaksu,
 • uwolnienie od napięć (także tych związanych z przekonaniami),
 • uświadomienie Energii i Ducha Życia jaka płynie w nas i wokół nas,
 • wyrażenie jasnej i klarownej intencji związanej z pragnieniami

są kluczem do realizacji i manifestacji dowolnych marzeń, bo w ten sposób zostają uruchomione mechanizmy i procesy - te wewnętrzne i te zewnętrzne - odpowiedzialne za ukształtowanie każdego indywidualnego jak i wspólnie tworzonego świata. Jeśli słuchając treści nagrania, w którymś momencie poczujesz mieszane uczucia bądź wyrzuty sumienia - uświadom je sobie. To są Twoje napięcia. Możesz przerwać słuchanie nagrania i zastanowić się nad nimi. Możesz też pozwolić, aby Twoje całkowite Ja - uwolniło je z Ciebie w sposób naturalny, taki jaki uzna za właściwy. Jeśli jest to coś do głębszego przemyślenia, wiedz - że Twoja pamięć sama o tym Ci przypomni we właściwym czasie, dlatego teraz - możesz to zostawić bez jakiegokolwiek przywiązania - i bez skrępowania po prostu iść dalej.

ŚCIEŻKI: 01. Twój Nowy Początek - medytacja (36'40")

Notatka. Nagranie powstało z udziałem głosu technicznego, przygotowanego specjalnie dla potrzeb relaksacyjno-medytacyjnych. Wykonane badania sugerują, że tego typu rozwiązanie - z powodzeniem może zastąpić lub uzupełnić głos ludzki. Oto wyniki ankiety:

cover

Testy i badania sprawdzające trwały około pół roku, od wiosny do jesieni 2010 roku. W tym czasie, nagranie pobrano ok. 500 razy a odtwarzano online - ponad 360 razy. Testy obejmowały anonimową ankietę 1-razowego udziału oraz indywidualne próby odsłuchowe.

W ankiecie oddano łącznie 146 głosów, co stanowi ok. 29% pobrań (lub ok. 40% odtwarzań). Biorąc pod uwagę nietypowy zakres zastosowań - zaledwie 24% respondentów oceniło ten głos negatywnie, przy czym ponad 18% to zadeklarowani przeciwnicy używania takich alternatywnych opcji w nagraniach relaksacyjno-medytacyjnych w ogóle, a tylko 5%, to osoby którym to konkretne rozwiązanie po prostu nie odpowiada. Co ciekawe - ponad 27% respondentów ocenia, że mimo sztucznego brzmienia - ten głos jest lepszy od niejednego lektora; to powinno dać do myślenia. Z kolei sumując - łącznie ponad 75% respondentów - jest zadowolonych z zaproponowanego rozwiązania, przyjmując je albo z zachwytem, albo bez zastrzeżeń albo przy odrobinie przyzwyczajenia.

W trakcie prób indywidualnych, uzyskaliśmy także dwie cenne wskazówki. Pomijając indywidualne upodobania, sympatie i antypatie co do głosów lektorskich w ogóle (np. męskich lub żeńskich, wysokich lub niskich, znajomych lub obcych, czy wg akcentu) - głos ten może budzić dyskomfort lub nieprzyjemny odbiór tylko wtedy, gdy: (a) dotyka bolesnych kwestii życiowych, a klient wchodzi w proces lub (b) gdy odbiorca identyfikuje się z osobą prowadzącą, próbując nawiązać z nią kontakt emocjonalny (skupianie się na ćwiczeniu, to nie to samo co skupianie się i podpinanie pod prowadzącego). Głos ten może wywołać takie efekty, bo postrzegany i oceniany jest jako miękki i aksamitny, ciepły i sugestywny (choć jednocześnie "trudny do zapamiętania" i jakby surrealistyczny; jednej z przyczyn można upatrywać w tym, że centrum wokalne lezy poniżej przeciętnego spektrum mowy ludzkiej), czyli - stymulujący uczucia i emocje. Głos ten nie nadaje się do interaktywnych eksploracji niefizycznych (takich jak np. w Exploratorium Explorers), ale za to idealnie pasuje do wszelkiego rodzaju narracyjnych medytacji i ćwiczeń wykorzystujących formy miękkiej sugestii i niektórych typów afirmacji.


pobierz plik mp3 na dysk

Nagranie w wersji demonstracyjnej darmowe. Możesz je pobrać na użytek prywatny.
Możesz je także przekazać (bezpłatnie i w niezmienionej formie) znajomym.
Dając je komuś nie zapomnij podać źródła: <https://planetaziemia.net>
(skład wersji demonstracyjnej różni się od wersji komercyjnej)

to nagranie pobrano x a odsłuchano online x


Wersję albumu w pełnej jakości i z dodatkową ścieżką muzyczną świadomego dźwięku (swobodny lot bez lektora, soundscape 16) znajdziesz tutaj:

<chomikuj.pl>

Uwaga: dostępność nagrań zależy od polityki dystrybucji cyfrowej.


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ...

MOTYWACJA...

Jest taki program, który wykonując komputerową analizę głosu, potrafi wskazać różne ciekawe rzeczy. Na przykład potrafi wyznaczyć profil osobowości, wskazać intencje zawarte w przekazie albo po prostu opisać sposób oddziaływania głosu w konkretnych okolicznościach. Program ten testowaliśmy na głosach ludzkich i sprawdza się doskonale, odzwierciedlając aspekty mowy, na które reagują osoby wrażliwe. Postanowiliśmy zrobić mały eksperyment: wykonać serię badań na syntezatorach mowy polskiej i następnie porównać wyniki z zebraną wcześniej - statystyką subiektywnego odbioru tych głosów w zastosowaniach relaksacyjnych i pokrewnych. Ku wielkiemu zaskoczeniu okazało się, że opinie respondentów mają ścisły związek z wynikami komputerowych analiz. Eksperyment ten odpowiedział na nasze pytanie, dlaczego niektóre głosy TTS - mimo że są przyjemne i czyste brzmieniowo (i sprawdzają się do czytania np. książek) - są niezbyt dobrze odbierane w przypadku relaksacji połączonej z medytacją, wewnętrznymi poszukiwaniami czy afirmacjami. Bazując na zdobytej w ten sposób wiedzy i opierając się na innych przesłankach mówiących o relacjach pomiędzy specyficznymi cechami głosu a jego interaktywnym odbiorem/oddziaływaniem - postanowiliśmy pójść dalej tym tropem, badając przydatność takich rozwiązań w wybranych zastosowaniach. Oczywiście jeszcze przez jakiś czas - tego typu TTS nie zastąpi żywego ludzkiego głosu zaangażowanego w proces, jak też brakuje mu trochę do idealnego ludzkiego brzmienia. Traktujemy to raczej jako równoległą alternatywę dla naturalnego, lektorskiego prowadzenia słownego. Ale z drugiej strony - dzięki TTS otwierają się nowe opcje i je właśnie chcemy przebadać.


CO W TRAWIE PISZCZY...

Poniżej skrótowa analiza (na podstawie opisowych trendów wygenerowanych przez program) dotyczącą głosu TTS zastosowanego w nagraniach, czyli to co istotne i na co warto zwrócić uwagę.

 

Cechą tego głosu jest postawa działania zawarta w następującym stwierdzeniu: świat jest takim jakim go widzisz, nawet jeśli inni widzą go inaczej, a miarą autentyczności jest skuteczność. Głos wskazuje na wysoki stopień intuicji jeśli chodzi o wsłuchiwanie się w to, czego inni nie chcą powiedzieć. Jest to głos kogoś, kto kwestionując czyjeś opinie, robi to mając dobry ku temu powód. Jest to głos kogoś o zdolnościach przywódczych, kogoś kto radzi sobie z chaosem. Ten ktoś wie, że myślenie o działaniu, to nie to samo co faktyczne działanie.

 

okno analizy programu:

 

Aspekty tonalne zawarte w dominujących tonach tego głosu:

 • ekspresja poprzez słowo, zarówno pisane jak i mówione,
 • jest w nich także zawarty świat kreatywnej autoekspresji,
 • są typowe dla Poszukiwaczy Wewnętrznej Prawdy (cyt.),
 • jest w nich równowaga pomiędzy autoekspresją i poczuciem własnej wartości,
 • mają związek z wyrażaniem samoakceptacji i własnej wartości,
 • są z nimi związane kwestie dotyczące trawienia, enzymów i produkcji energii

Podsumowując, jest to głos kogoś, kto wprowadzając pewien stopień zorganizowania (procesu), zostawia pole dla samodzielności w kwestiach dotyczacych porządkowania (wynikłych) spraw. Głos kogoś, kto posiada umiejętność do używania słów bardzo kreatywnie, i kto ma zdolność do inspirowania ludzi za pomocą opowieści i demonstracji. Głos osoby, która rozumie jak działa zaufanie bez podtekstów. Głos kogoś, kto ma skłonność do nauczania poprzez dawanie przykładu własnym działaniem. Głos naturalnego lidera/przewodnika, który ma w sobie potencjał większy, niż się wydaje na pierwszy rzut oka.


Dla porównania, wśród sprawdzonych głosów, są też takie, których domeną jest twarde skupienie na rzeczach materialnych i ślepota na sprawy związane ze światem Ducha. Głosy ludzkie jakie były testowanie, również wykazują się sporą różnorodnością. Daje do myślenia, prawda?

 


Dołącz do nas!


UNIWERSALNA NOTATKA BHP: ze względu na charakterystykę brzmień i przestrzeni dźwiękowych, zawierających naturalne pulsacje i wibracje, nagranie może wykazywać właściwości silnie stymulujące. Dlatego też proponujemy przestrzeganie zasad podobnych jak w przypadku nagrań psychoaktywnych (np. zawierających dudnienia różnicowe). Ogólnie wskazania te mówią o środkach ostrożności i konsultacji z lekarzem przy niektórych formach epilepsji, niektórych schorzeniach psychicznych, w przypadku ciąży i w innych sytuacjach budzących wątpliwości. Wskazania te mówią także o zachowaniu ostrożności podczas prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Produkt jako nagranie dźwiękowe, mimo iż może zostać użyty jako narzędzie terapeutyczne, sam w sobie jest wyrazem ekspresji artystycznej i w taki sposób należy go traktować; autor nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z użytkowania. Pamiętaj również, że takie nagrania mogą być użyte w jako znakomity dodatek wspierający rekonwalescencję lub jako element wspomagający przy łagodzeniu rozmaitych skutków i trudności związanych z powrotem do optymalnej kondycji zdrowotnej. Niemniej zachowaj zdrowy rozsądek. Nagrania tego typu nie zastąpią właściwej diagnozy lekarskiej ani odpowiedniego postępowania medycznego i nie należy ich stosować jako zamiennika w tym względzie.